Trasy MTB w Masywie Ślęży

Przedstawiamy Państwu naszą propozycję trasy MTB wokół Ślęży i Raduni. Trasa ciekawa ze względu na piękne okoliczności przyrody oraz wiele ciekawych miejsc po drodze, jak np. zamek Górka, źródło Ślężan, przełącz Tąpadła, singletrack Suliwoods, zalew Sulistrowicki oraz skansen archeologiczny w Będkowicach.

>> Pobierz plik GPX z poniższą trasą <<

 

Na powyższej trasie znajduje się pierwsza i jak na razie jedyna oficjalna ścieżka typu singletrack w Masywie Ślęży – „Suliwoods”, o której więcej dowiecie się tu: www.suliwoods.pl
Jako że ukształtowanie terenu sprzyja tworzeniu tzw. singli, to nie trudno się domyślić, że jest ich tej okolicy więcej. Możne je odszukać na mapy.cz lub w aplikacji TrailForks. 

Poniżej prezentuję przykładową trasę, którą przebiega przez single (lub ich fragmenty): „Żmija”, „Dolce Vita”, „Plasterki 2”, „Huzarowy” i „Huzarowy 2”.:

 

Singli w masywie Ślęży i Raduni jest na tyle dużo, że postanowiłem nagrać cykl filmików o nich. Zapraszam na pierwsze odcinki:

UWAGA! Prezentowane na tym kanale ścieżki (w większości) nie są oficjalnymi singlami wydzielonymi jedynie dla rowerów MTB. Nie posiadają oznaczeń zakazujących wstępu turystom pieszym, czy poruszania się rowerem „pod prąd”, dlatego też jeżdżąc nimi należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętaj – jazda tymi ścieżkami może być niebezpieczna – robisz to na własną odpowiedzialność.

#1 Single w okolicach Sobótki – zjazd z „Gozdnicy” w stronę Sobótki
Ślad GPX do pobrania tu: www.strava.com/activities/7223194713

 

 

#2 Single w okolicach Sobótki – zjazd od „Plasterków” do schronu „leśna apteka”
Ślad GPX do pobrania tu: www.strava.com/activities/7223194713

 

 

#3 Single w okolicach Sobótki – cały przejazd „Huzarowym” z przełęczy Dębowej do czarnego szlaku
Ślad GPX do pobrania tu: www.strava.com/activities/7222927408

 

 

Trasy Bike Maratonu 2022:

Dzięki uprzejmości Wojciecha Kota – autora strony www.sleza.sobotka.pl zapraszamy także do zapoznania się z oznakowanymi trasami kolarstwa górskiego MTB w Masywie Ślęży, gdzie oprócz opisu, mapy i profilu można także znaleźć gotowe do pobrania pliki GPX.

Informacje turystyczne